آموزش زبان انگلیسی به کودکان با داستان خوانی

Bedtime Stories

Bedtime Stories  

داستان های انگلیسی قبل از خواب

همه ما وقتی کودکی خردسال بودیم، دوست داشتیم کسی برایمان قصه بگوید. داستان هایی که می شنیدیم دامنه واژگانی ما را تقویت می کرد و از لابه لای قصه ها نکات آموزشی برای زندگی می آموختیم. با ساختارهای اصلی زبان مادری آشنا می شدیم. کنجکاوی مان برانگیخته می شد. گاهی وسط قصه می پریدیم و در رابطه با داستان سوال می پرسیدیم. مادر، پدر، خواهر یا برادر یا هر کسی که برایمان قصه می خواند ما را دعوت می کرد که ادامه داستان را بشنویم تا پاسخ خود را بیابیم. این ها همگی تاییدی بر این موضوع هستند که مطالعه و داستان گویی به بچه ها کمک می کند تا ذهن و تخیل شان پرورش یابد، زبان در آنها تکامل یابد. احساسات و روابط تقویت شود. داستان گویی می تواند شیوه های مختلفی داشته باشد. شاید قصه ای صوتی باشد، شاید تصویری، گاهی با موسیقی یا گاهی برخاسته از ذهن خلاق خودمان.

وقتی کودکی را برای خواب به رختخواب می فرستید، کافی است از او بپرسید دوست داری برایت قصه بگویم. می توان گفت که اکثر کودکان با اشتیاق خواهند گفت: بله. شاید حتی گاهی ما بزرگسالان هم دوست داشته باشیم کسی برایمان قصه بگوید تا خوابمان ببرد. اما از آنجایی که کسی برای یک بزرگسال چنین کاری نمی کند، معمولا خودمان دست به کار می شویم و کتابی آموزشی یا کتاب داستانی را با توجه به سلیقه خود انتخاب می کنیم.

کودکان خردسال از اینکه یک داستان تکراری را بارها بشنوند خوشحال و ذوق زده می شوند. گاهی از میان انبوهی از کتاب های داستان، پیش می آید که از شما بخواهند باز هم فلان کتاب را برایشان بخوانید. ممکن است به آنها بگویید من که دیشب این کتاب را برایت خواندم. او خواهد گفت ایرادی ندارد. باز هم همین کتاب. باید به دنیای کودکانه کودک سفر کرد تا فهمید چرا کودک با برخی داستان ها بیشتر از الباقی داستان ها ارتباط برقرار می کند. چطور می شود که او داستانی را بیشتر از بقیه قصه ها دوست دارد. برخی کتاب داستان ها شعرگونه هستند و با زبان شعر با کودک ارتباط برقرار می کنند.

فرقی نمی کند کودکی در منزل دارید یا اینکه هنوز کودک درونتان زنده است و دوست دارید برایش قصه بخوانید. در سرزمین ترجمه، مجموعه داستان های قبل از خواب که در انگلیسی به آن Bedtime Stories گفته می شود، به صورت داستان های کوتاه انگلیسی کودکانه به همراه ترجمه و تلفظ فراهم شده است. در ادامه به مزایای داستان خوانی انگلیسی Storytelling برای کودکان و بزرگسالان خواهیم پرداخت.

چطور داستان های انگلیسی کودکانه با تلفظ به تقویت زبان کمک می کند؟

روان خوانی این مجموعه از داستان های کوتاه کودکانه به زبان انگلیسی، به مادر و کودک کمک می کند تا با هم زبان انگلیسی را بیاموزند. ترجمه فارسی ارائه شده، به شما کمک می کند تا هرجایی از داستان را متوجه نشدید، به راحتی به ترجمه فارسی مراجعه کنید. این مجموعه داستان ها به صورت کتاب داستان های صوتی انگلیسی برای کودکان ضبط شده است که حتی برای بزرگسالان هم بسیار مفید و کاربردی است.

با شنیدن این کتاب های صوتی مصور، کودکان

 • انگلیسی را بدون کلاس رفتن خواهند آموخت،
 • انگلیسی به تدریج و با تکرار در ذهن آنها خواهد نشست،
 • با مفاهیم اخلاقی و آموزشی آشنا می شوند،
 • قوه تخیل شان تقویت خواهد شد،
 • با جهان پیرامون و فرهنگ های مختلف آشنا می شوند،
 • مهارت های ارتباطی شان تقویت می شود،
 • حافظه شان تقویت می شود،
 • مهارت های اجتماعی و کلامی شان پرورش می یابد،
 • به داستان خوانی های شبانه علاقه مند می شوند،
 • و سوالات مطرح شده در پایان هر داستان، ذهن کودک را وادار به کنجکاوی می کند.

روش کار:

 • بارها تماشا کنید،
 •  با گوینده داستان تکرار کنید،
 • تلفظ انگلیسی کلمات را تمرین کنید،
 •  واژگان و گرامر انگلیسی را در قالب داستان و به صورت لقمه های از پیش آماده بیاموزید.
 • درباره داستان، با کودک خود به انگلیسی صحبت کنید،
 • شنیدن داستان را صرفا برای لذت بردن از داستان گوش کنید،
 • سعی نکنید تا به دنبال حفظ لغت ها باشید. هرآنچه را حفظ کنید به دنبالش فراموشی خواهد آمد.
 • تنها راه، شنیدن مکرر داستان هاست. فعالانه گوش کنید، مشتاقانه گوش کنید.
 • اگر کودکی دارید حتما برایش وقتی باز کنید و با هم داستانی بخوانید. اگر هم کودکی ندارید، کاری ندارد. خودتان کودکی شوید و برای خودتان قصه ای بخوانید. حتما امتحان کنید. به امتحانش می ارزد.

داستان های کوتاه انگلیسی به همراه ترجمه فارسی و تلفظ روان به بزرگسالان و کودکان کمک می کند تا زبان انگلیسی را بی دغدغه و در کمال آرامش بیاموزند. پس با سرزمین ترجمه همراه باشید 🙂

!Sweet Dreams

خواب های خوب ببینید!

و اما به زودی….

داستان های کوتاه انگلیسی را می توانید ار طریق شبکه های اجتماعی سرزمین ترجمه با نام Bedtime Stories دنبال کنید. لینک شبکه های اجتماعی سرزمین ترجمه:

تلگرام:

یوتوب:

اینستاگرام:

برای دانلود داستان های کوتاه انگلیسی به صورت PDF می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید. هر مجموعه شامل 7 داستان کوتاه انگلیسی کودکانه است که برای هفت شب طراحی شده است. هر مجموعه به صورت هفته شمار ارائه می شود. یعنی با عنوان  Bedtime Stories – Week 1 (داستان های قبل از خواب- هفته 1). مجموعه بعدی با عنوان Bedtime Stories – Week 2 (داستان های قبل از خواب- هفته 2) منتشر خواهد شد و تا زمانی که کودکی در جهان هست، قصه هم ادامه خواهد داشت. حتی اگر بزرگسال هستید، کودک درون خود را زنده کنید و از این داستان های کوتاه انگلیسی کودکانه لذت ببرید!

با تشکر از همراهی شما با سرزمین ترجمه

نویسنده: طیبه جوادی

 

کتاب داستان های  Family and Friends 1

شامل 4 کتاب داستان برای کودکان 7 سال به بالا

کتاب داستان های Family & Friends (1) با روان خوانی و ترجمه

ترجمه و روخوانی داستان های سطح یک کتاب فمیلی اند فرندز

 

 

140 داستان کوتاه طنز برای گروه سنی نوجوانان و بزرگسالان

کتاب Steps to understanding

آموزش جامع کتاب داستان Steps to Understanding

آموزش و ترجمه کتاب داستان انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.