تقویت مهارت Reading

Reading- Listening -Translation-Grammar- Vocabulary

متن بخوانید و زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

خواندن متن به زبان انگلیسی (Reading)، مزیت زیادی در تقویت زبان انگلیسی دارد. وقتی متن را به زبانی دیگر می خوانید در واقع با حقیقت زبان آشنا می شوید. همه زبان ها دارای بخش های مختلفی هستند، از جمله:  واژگان (Vocabulary)،دستور زبان (Grammar)، تلفظ (Pronunciation). این سه مورد از پایه های اولیه هر زبانی هستند. حال موارد دیگری هم هستند که زبان ها را از یکدیگر متمایز می کند.

مثلا در زبان انگلیسی فشار (Stress) بر روی بخشی از هجای (Syllable)  یک کلمه، یک بخش اساسی به شمار می رود که در زبان فارسی وجود ندارد. شاید به نوعی بتوان آن را با تشدید در فارسی مقایسه کرد. اما همه کلمات در فارسی تشدید ندارند. حال آنکه این فشار بیشتر برای تلفظ بخشی از هجا، نقش حیاتی در شکل گیری لهجه درست در زبان انگلیسی دارد. نگران نباشید، بدون رعایت فشار یا استرس هجاها هم می توانید به زبان انگلیسی صحبت کنید اما اگر مایلید تا به یک لهجه مشابه با گویشگران بومی (Native-like) دست یابید، لازم است تا این اصل را هم به خاطر بسپارید.

چرا Reading؟ پس نقش Listening چیست؟

باید بگوییم هر دو مهارت خواندن (Reading) و شنیدن (Listening)، به تنهایی بسیار موثرند و جزو ورودی های (Inputs) زبانی محسوب می شوند. اما اگر بتوانید هر دو این مهارت را با هم ترکیب کنید، قطعا به نتیجه بالاتری دست خواهید یافت.

هدف ما در سرزمین ترجمه، تهیه متن های کاربردی برای خواندن و تلفظ آنها برای شنیدن است. ما در سرزمین ترجمه، این دو مهارت را با هم ترکیب می کنیم و به شیوه ای کاربردی و هدفمند واژگان، دستور زبان، تلفظ و ریزه کاری های زبانی را آموزش خواهیم داد. با سرزمین ترجمه همراه شوید و از متون موضوعی که تهیه می شود به طور رایگان استفاده نمایید.

برای تقویت مهارت شنیداری و خوانداری بر روی لینک های زیر کلیک کنید.

چطور پیتزا درست کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *