چطور درایور سنسور اثرانگشت را در لپ تاپ نصب کنیم؟

چطور سنسور اثر انگشت را بر روی لپ تاپ فعال کنیم؟

قابلیت سنسور اثر انگشت

هیچ کس مثل شما نیست!

چیزهای بسیار زیادی هستند که شما را منحصر به فرد می کند. طوری که شما راه می روید، طوری که ابراز وجود می کنید. آنچه بیشترین ارزش را برای شما دارد، همگی متفاوت هستند. به خاطر همین هم هست که هریک از ما وجود داریم.
واژه biometrics به معنای زيست سنجي است. در واقع، زیست سنجی شاخه ای از زيست شناسي است كه با بررسي آمار و تحليل رياضي سر و كار دارد. این یعنی از قابلیت های بدن انسان استفاده کنیم تا ضریب امنیتی ابزارهایمان بالاتر رود. همانطور که می دانید، اثر انگشت (Fingerprint)  هر انسان متفاوت است. این قابلیت سالهاست که در ابزارهایی مانند گوشی تلفن هراه، لپ تاپ و یا در محل کار برای بالارفتن امنیت و محدودیت سطح دسترسی استفاده می شود.

اسکنرهای اثرانگشت چطور کار می کنند؟

اسکنر اثرانگشت (Fingerprint scanner)، نوعی سیستم امنیتی الکترونیکی است که از اثر انگشت برای تشخیص زیست سنجی استفاده می کند تا حق دسترسی به اطلاعات را به کاربر بدهد یا یک عملیات را تایید کند. پیشتر، اسکنرهای اثرانگشت در فیلم های تخیلی دیده می شد. اما اکنون، به یک واقعیت در دسترس برای همگان تبدیل شده است.

اسکنرهای اثرانگشت با تشخیص الگوی برجستگی و فرورفتگی بر روی انگشت کار می کنند. سپس اطلاعات با استفاده از نرم افزار تحلیل/ تطبیق الگو پردازش می کند و الگوی تشخیص داده شده را با فهرست اثرانگشت های ثبت شده موجود، مقایسه می کند.
اگر لپ تاپ شما قابلیت اثر انگشت داشته باشد، باید یک بخش کوچک، برای اسکن اثر انگشت بر روی لپ تاپ موجود باشد. برای فعال نمودن اثر انگشت، باید درایور مدل لپ تاپ خود را داشته باشید. اگر این درایور بر روی لپ تاپ تان نصب نباشد، نمی توانید از این قابلیت استفاده کنید. در واقع دو گزینه امنیتی برای شما وجود دارد، قفل امنیتی یا اثرانگشت.
اگر دستگاه شما قدیمی باشد و درایور ویندوز 10 برای آن موجود نباشد، این سرویس برای شما فعال نخواهد شد. پس بررسی کنید که آیا ابزار شما با سرویس Windows Hello سازگاری دارد.
 
اگر می خواهید این قابلیت را در لپ تاپ خود فعال کنید، می توانید مطابق با ویدئوی زیر عمل کنید.

 

برای فعال کردن اثرانگشت در Windows Hello، طبق مراحل زیر پیش بروید:

1. وارد منوی استارت شوید.

2. از بخش setting وارد گزینه Accounts شوید.

3. بر روی Set-up  اثر انگشت کلیک کنید.

4. اگر از قبل به عنوان ادمین برای خود رمز عبور تعیین کرده اید (PIN)، در این مرحله وارد کنید. در غیر این صورت، باید رمز عبور را فعال کنید تا بخش ثبت اثر انگشت در دسترس همگان قرار نگیرد. اگر رمز عبور نباشد، افراد متفرقه می توانستند به راحتی اثر انگشت خود را ثبت کنند. پس، این رمز عبور ضرورت دارد.

5. بر روی Get started کلیک کنید.

6. PIN را وارد کنید.

7. انگشت خود را بر روی حسگر اثر انگشت بگذارید.

8. اگر بخواهید اثر انگشت شخصی دیگر، یا انگشت دیگر خود را وارد کنید، بر روی گزینه Add another کلیک کنید و مراحل بالا برای ثبت اثر انگشت را تکرار کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *