key words for fluency- لغات مربوط به Heating- وکب لند (11)

لغات موضوعی انگلیسی- وکب لند (11)

منبع آموزش: کتاب Key words for fluency

موضوع: Heating (بخاری- سیستم گرمایشی)

معرفی کتاب key words for fluency , Pre-intermediate (جلد اول)

کتاب کی وردز فور فلوئنسی در سه جلد Pre-intermediate، Intermediate, Upper-intermediate (جلد اول: پیش-متوسط، جلد دوم: متوسط، جلد سوم: بالاتر از متوسط) عرضه شده است. هدف این کتاب آموزش واژگانی است که برای برقراری ارتباط و مکالمه ضروری هستند. این کتاب بر واژگانی تاکید دارد که کاربرد فراوانی در زندگی روزمره دارند. در هر بخش از این کتاب، واژگانی که با یک کلمه همراه می شوند مورد بررسی قرار می گیرد. در واقع این کتاب منبع بسیار مناسبی برای تمرین کالوکیشن های انگلیسی است.

کالوکیشن چیست؟

کالوکیشن – Collocation به هم آیی و همنشیی کلمات مرتبط به هم گفته می شود. بهترین راه برای تمرین کالوکیشن، دیدن و شنیدن آنها در متن های مختلف است. کتاب کی وردز فور فلوئنسی در سه جلد در سطوح پیش متوسط، متوسط و بالاتر از متوسط کلمات کلیدی روزمره را گرد هم آورده است و جملات و عبارت هایی که همراه آن واژه مورد استفاده قرار می گیرد را معرفی کرده است. در وب سایت سرزمین ترجمه، آموزش کتاب کی وردز فور فلوئنسی،(key words for fluency , Pre-intermediate)  با عنوان وکب لند برای شما عزیزان فراهم شده است.

برای راحتی شما عزیزان، هر واژه از کتاب کی وردز فور فلوئنسی در سطح پیش متوسط، یعنی جلد اول ( key words for fluency , Pre-intermediate ) با عنوان وکب لند شماره گذاری شده است. می توانید به راحتی طبق شماره های وکب لند، آموزش کتاب کی وردز فور فلوئنسی key words for fluency , Pre-intermediate را دنبال کنید.

آموزش ویدئویی کتاب key words for fluency , Pre-intermediate در آپارات، اینستاگرام و تلگرام منتشر می شود.

وکب لند ترکیب دو واژه انگلیسی Vocabulary Land است به معنای سرزمین لغت. پس با سرزمین ترجمه همراه باشید 🙂
در ویدئوی زیر واژگان مربوط به کلمه Heating را خواهید دید.

 وکب لند (11)- Heating- آموزش کتاب Key words for fluency, pre-intermediate و حتی فراتر از کتاب

 

کلمات و جملات موجود در ویدئوی بالا:

سیستم گرمایشی Heating= heat (Br.)
خاموش کردن سیستم گرمایشی .We usually turn off our heating during the summer months
نصب کردن سیستم گرمایشی .We’re getting central heating installed next week
خراب شدن و تعمیر کردن سیستم گرمایشی .The heating broke down two days ago. We’re still waiting for an engineer to come and repair it
تنظیم سیستم گرمایشی .The heating is set to come on at 6 am and go off around 12 noon
نوع سیستم گرمایشی .What kind of heating does your flat have? Mine only has electric fires
زیاد کردن سیستم گرمایشی ?Can you turn up the heat
یک بحث داغ .We had a heated debate/ argument/ discussion/ conversation

 

سایر قسمت ها را از لینک زیر دنبال کنید. 

وکب لند (سرزمین لغت)

آموزش کتاب Key words for fluency, pre-intermediate

مترجم و مدرس: طیبه جوادی

گرامر در کنار لغت

گرامر در کنار لغت به شما کمک می کند تا با ساختارهای زبان انگلیسی آشنا شوید و لغاتی را که آموخته اید، در قالب جمله استفاده کنید. یکی از کتاب های گرامری مناسب  English Grammar in Use است. برای اطلاعات بیشتر در خصوص آموزش کتاب گرامر English Grammar in Use (اینگلیش گرامر این یوز) بر روی لینک زیر کلیک کنید. البته در این دوره آموزشی قرار نیست فرمول های گرامری را توضیح دهیم، بلکه قرار است برای مکالمه و حرف زدن آماده شویم. کتاب های گرامری صرفا مرجع هستند و به ما مکالمه نمی آموزند. در دوره آموزشی گِرمک، یاد می گیریم که چطور به انگلیسی صحبت کنیم و یا بنویسیم.

خواندن متن انگلیسی برای تقویت درک مطلب

لغت و گرامر دو رکن اصلی در فراگیری هر زبانی هستند، اما مسلما کافی نیستند. برای اینکه بتوانیم به خوبی یک زبان را یاد بگیریم و راحت و روان به آن زبان صحبت کنیم، باید بر پیوند بین واژگان و گرامر آن زبان مسلط شویم. تسلط بر پیوند بین واژگان زبان انگلیسی و گرامر تنها از راه خواندن متن و یا گوش کردن بدست می آید. یعنی تقویت ورودی های زبان، لیسنینگ و ریدینگ. یکی از منابع مناسب برای شروع، کتاب داستان Steps to Understanding است که چهار سطح در یک کتاب است، با داستانهای کوتاه و طنز. برای اطلاعات بیشتر در خصوص آموزش کتاب استپس تو آندرستندینگ می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

آموزش جامع کتاب داستان Steps to Understanding

 

آموزش جامع کتاب داستان Steps to Understanding

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.